دانلود سریال game of thrones

دانلود و اخبار سریال game of thrones

دانلود سریال game of thrones

دانلود و اخبار سریال game of thrones

اخبار و دانلود سریال game of thrones

دانلود ، اخبار ، بازیگران ، عکس و همه چیز از سریال game of thrones

آخرین نظرات

در این پست قصد داریم یک تئوری که این روزها دست به دست میچرخد را بررسی کنیم ، آیا تیریون زبانش را از دست میدهد؟

علیرغم اینکه تیریون در حال گذراندن بهترین اوقات خود در طول سریال است، اما بارها دیده ایم که حرف های تیریون، او را در موقعیت های بدی قرار داده و نزدیک بوده که سر سبزش را به باد دهد.

گرچه بریدن زبان در GoT زیاد مرسوم نیست اما در کتاب، تعداد به نحو چشمگیری بیشتر از مجموعه است. از طرفی هم برکسی پوشیده نیست که بهترین راه مجازات تیریون یا انتقام گرفتن از او، بریدن زبانش است.

تعداد شخصیت هایی که تهدید به بریدن زبان تیریون کرده اند، خیلی کم نیست. مخصوصا که در کتاب هم، این تعداد بسیار بیشتر است. از جافری براتیون تا جورا مورمونت، هر یک حداقل یکبار تیریون را تهدید کرده اند، حتی در موردی هم خود تیریون تمایل خودش را به بریدن زبانش در رویارویی با اوبرین مارتل اعلام میکند. اما افرادی که بر تهدید خود مصر هستند، انگشت شمارند و نام سرسی در بالای این سطر، بخاطر کینه طولانی از برادر کوچکترش خودنمایی میکند. افرادی مثل واریس و یورون هم گزینه های محتملی برای این کار هستند.

خواهر و برادران لنیستری سابقه ای طولانی در از دست دادن آنچه برایشان مهم است، دارند. از جیمی که دستی که با آن شمشیر میزد را از دست داد تا سرسی که زیبایی و شکوهش را در کفاره گناهانش از دست داد. و در این میان، از دست دادن فرزندان سرسی و جیمی هم خود نکته قابل توجهی است و حال، گویا قرعه به نام تیریون در می آید تا با ارزشترین دارایی خود، یعنی زبانش را از دست بدهد.

تبدیل شدن تیریون به کسی که مهمترین توانایی خود ، یعنی صحبت کردن، را از دست میدهد میتواند به قصه ای دردناک و البته جالب بدل شود. این نکته را هم باید در نظر گرفت که هر کسی که در طول بازی تاج و تخت، چیز باارزشی را از دست داده، از جیمی و سرسی تا برن و تیون، هر کدام چند فصل فرصت داشته اند تا بر این فقدان فائق بیایند. اما در این دیرهنگام، از دست دادن چیزی این چنین گرانبها برای تیریون، خو نوعا یک تراژدی تمام عیار است.

اینها، همه حدس و گمان هایی است که بر اساس تجربه ای که در طول این هفت فصل داشتیم، زده شده است. و باید در نظر داشت، هر چیزی در کتاب مارتین، امکان پذیر است.

منبع: کانال وستروس

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی