دانلود سریال game of thrones

دانلود و اخبار سریال game of thrones

دانلود سریال game of thrones

دانلود و اخبار سریال game of thrones

اخبار و دانلود سریال game of thrones

دانلود ، اخبار ، بازیگران ، عکس و همه چیز از سریال game of thrones

آخرین نظرات

سیستم حکمرانی در وستروس (قسمت اول)

پنجشنبه, ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۳ ب.ظ

🔰سیستم حکمرانی وستروس🔰

"قسمت اول"

میشود اینطور گفت که، به شیوه ی سیستم متمرکز مدیریت دولتی عمل میکند که میتواند به معنی شاه سالاری مطلق در این زمینه هم باشد که شاه در رأس این هرم قدرت وجود دارد همچنین دارای یک ساختار ریشه ای از زمین سالاری از جهت مالکیت بر روی زمین هاست،که در این باره، اختیار دار این قدرت، لرد پارامونت از ریگن است. در ابتدا دنریس علاقه داشت تا بر طبق چنین سیستمی حکمروایی کند اما در عین حال خواهان حذف اختلاف طبقاتی نیز بود.
-  چطور بدون اعمال زور میتوان به چنین چیزی رسید؟
در طرفی دیگر، جان اسنو هیچ ادعایی برای فرمانروایی ندارد اما در عین حال هم قصد دارد تا زندگی مردم را نجات دهد، او به تمام انسانها اهمیت میدهد و این امر کاملاً در میان سخنانش به دنریس در دراگون استون و سرسی در کینگز لندینگ مشهود است.
-  آیا به نظر شما نزدیک شدن به دشمنان آن هم با چنین قلب رئوفی، عاقلانست؟
-  کدام فرمانروایی میخواهد، قبل از رسیدن به هدفش که محافظت از مردم است، خودش را به کشتن بدهد؟
"همه ی شما من رو شاه خودتون میدونید، اما... من هرگز این رو نخواستم و هیچوقت ادعایی براش نکردم...."درسته... اما از آنجایی که او پادشاه است، باید متوجه باشد که هر تصمیمی عواقب خودش را دارد. برای مثال...  در ملأ عام و در مقابل سرسی، وفاداری خودش را به دنریس اعلام کرد.
-  چرا باید همه چیز را برای گفتن حقیقت به دشمن به خطر بیاندازد؟
-  چه اهمیتی دارد که به، یک عده خودخواه که جز خودشان هیچکس دیگری را دوست ندارند، حقیقت را بگوید؟
او باید متوجه باشد که مذاکره با لرد های وستروس مانند بحث با وحشی ها نیست و میتوانست برای رسیدن به خواسته اش راه دیگری را در پیش بگیرد.
عدالت
برای اجرای اعدالت هر لردی قادر به اجرای عدالت بنام شاه و با توجه به موقعیتش و با اختیاری که ازشاه یا لرد اربابش(کسی که بهش سوگند خورده) برای مجرمین رو داره بود در این سیستم حکومتی قوانین بصورت مدون نیست، یکسری قوانین که ازعصر باستان وجود داشته و با قوانین مذهب هفت بصورت مکمل در کل کشور اجرا میشن البته هر منطقه بنا به سنتها و البته مجری عدالت تفاوتهایی داره یعنی بسته به انصاف پادشاه یا لرد منطقه میتونه مجازات سختگیرانه یا سهلگیرانه باشه ، مثلا در مورد جنایت یا تجاوز دربعضی مناطق اعدام یا اخته کردن مجرم به سرعت انجام میشه.اما در کتاب میبینیم چت قاتل دختری بنام بسا است و دیرون خواننده را بجرم تجاوز دستگیر کردن و یا وقتی آریا بسمت دیوار میرفت، در راه یک مهمانخانه چی همه گروه رو آبجو مهمان کرد. چون برادرش که بجرم کش رفتن  کمی فلفل از میز ارباب به دیوار فرستاده شده بود
مجازات اعدام
حال با اطلاعاتی که از سیستم حکومتی وستروس داریم در مورد مذاکرات جان و دنریس و سرسی این سوال پیش می آید که
-  آیا دنریس و جان به خاطر ابهت سرسی وادار به انجام چنین کاری شدند؟
چه طور سرسی به خودش این جرات را داد که به جان موقعیتی در خور یک شاه را بدهد که بتواند او را ترغیب به شرکت در جنگی کند که آنقدر فاصله آن تهدید زیاد است که نیازی به نگرانی در باره اش ندارد؟
-  چرا جان به سرسی یاد آوری نکرد که خانواده اش چه کار های وحشتناکی با او انجام داده اند و به خاطر این موضوع سرسی در جایگاهی نبود که تقاضایی مبنی بر بی طرف بودن جان در جنگ علیه دنریس داشته باشد؟
چه سرسی متوجه این موضوع بشود یا نه،جنگ بین دو ملکه جان را نگران میکند. اگر جنوب، تبدیل به منطقه جنگی شود مردمان زیادی برای امنیت بیشتر به سمت شمال مهاجرت میکنند به خاطر این جریان عظیم انسانی،موج عظیمی از جرم و جنایت و مشکلات اجتماعی دیگر درشمال شروع میشود.

منبع: کانال گات لایف  Got_life

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۱۱/۰۵
محسن حیدری

سریال گیم آف ترونز

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی