دانلود سریال game of thrones

دانلود و اخبار سریال game of thrones

دانلود سریال game of thrones

دانلود و اخبار سریال game of thrones

اخبار و دانلود سریال game of thrones

دانلود ، اخبار ، بازیگران ، عکس و همه چیز از سریال game of thrones

آخرین نظرات

معرفی دوتراکی ها در سریال بازی تاج و تخت

شنبه, ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۲۹ ب.ظ

🔰دوتراکی ها🔰

خواستگاه دوتراکیها,کوهستان استخوان,در شرق دور است.
با مهاجرتشان به سمت سرزمینهای غربی,ساکنین آن سرزمینها با قومی کوچ نشین,جنگاور,بیرحم,غارتگر و دریک کلام وحشی و بربر مواجه شد که شهرها و روستاها را فتح و غارت میکردند و هرچقدر از ساکنین که ازقتل عام و تجاوز جان سالم بدرمیبرد,اسیرکرده و به سمت خلیج برده فروشها برده میشدند.
دوتراکیها مانند سایر اقوام کوچ نشین,به کلی فاقد قانون نبودند,چون همانطور که میدانید هراجتماعی محتاج به قوانین است.اما قوانین بدوی و ساده آنها ازنظر اقوام متمدن وشهرنشین تفاوتی با بی قانونی و بربریت ندارد.
باتوجه به سبک زندگی این قوم,اسب و اسب سواری و جنگاوری اصل مهم برای برتری فرد در ساختار کالاسار است.و البته نیاز به سمبل و درجه ایی برای نشان دادن تهور و جنگاوری دارند تا غریبه ها هم به راحتی این مفهوم را درک کنند.دوتراکیها ساده ترین سمبل را برای اینکار اختراع کردند.بلندی مو و تعداد زنگهای کوچک که میان موهای جنگجو دوتراکی بافته شده,معیاری برای پیروزیها و شکستهای اوست.در داستان,کال دروگو بعنوان جنگاوری که هنوز زنگوله های پدرش را در دارد و هیچوقت موهایش کوتاه نشده(که بالطبع نشان از شکست نخوردن او دارد)معرفی میشود.
این ساختار ساده و بدوی معطوف بر قدرت جنگاوری خالص(ونه رزم آرایی و فرماندهی)باعث میشود که بعد از مرگ یا مغلوب شدن کال,قدرتمندترین فردی که قادر به حذف و کشتن رقبا میباشد,کال بعدی باشد.البته درمورد کال قدرتمندی مثل دورگو و بی بدیل بودنش,کالاسار او به سه قسمت تجزیه شد.
این روش باعث میشود که کالاسار,از داشتن کالی قدرتمند که قادر به دفاع درمقابل کالاسارهای رقیب مطمین باشد و همچنین خیالشان بابت تداوم غارت شهرها و غارت و غنیمت راحت باشد!!
اما وقتی انسانها اجتماع تشکیل میدهند,نیاز به مذهب بینشان بوجود می آید و البته باتوجه به اینکه اسب مبنا و ثروت دوتراکیهاست,مذهب آنها هم برمبنای سبک زندگیشان شکل گرفته است.
از آنجایی که مذاهب خود مبدع نوعی از قوانین و تابوها هستند,دین اسب سالاران هم ازاین قاعده مستثنی نیست.دوش کالین بعنوان ارض مقدس,میزبان همه کالاسارهاست و حمل سلاح و خونریزی در آنجا ممنوع است.همه کالاسارها در دوش کالین سریک سفره شریک گوشت و شراب همدیگر هستند.
دوش کالین همچنین جایی است که تندیسهای خدایان غارت شده شهرها و تمدنهای دیگر در آنجا نگهداری میشود.همچنین دراین مکان شاهد بنای ساختمانهای مختلف هستیم که بدست معماران و بردگان اقوام مغلوب ساخته شده است!
اما هرمذهب و دینی,نیاز به پیشوایانی دارد که پاسدار قوانین مذهبی و رسوم و سنتها باشد.اینکار به عهده همسران کالهای مغلوب و مرده است.بعداز مرگ کال,رسم براین است که سواران همخون او,که از برادران خونی نزدیکتر و فدایی کال هستند,به او در سرزمین شب ملحق شوند و همراه با ستارگان,تاابد بااو اسب بتازند.تنها وقفه ایی که دراین امر صورت میگیرد,به دوعلت است.اول گرفتن انتقام خون کال و بعد همراهی کالیسی(همسر کال)به کوهستان مادر تا به بقیه زنان دوش کالین ملحق شود.
این روش هم طبقه ایی از زنان خردمند که راهنمای کالهای قدرتمند هستند را بوجود می آورد و هم اینکه فرصتی به کالیسیها برای شرکت درجنگ قدرت و استفاده از مساله جانشینی برمبنای خون نمیدهد که البته کاملا هوشمندانه است.
واضح است که وقتی برای یک جامعه قدرت بدنی و سلحشوری مبنای برتری باشد,پس جایی برای ناتوانان,پیران و معلولین نیست.درداستان شاهدیم که اگر شخصی به هردلیل نتواند سوار اسب شود,ازنظر کالاسار حقیر شمرده میشود.
سبک زندگی دوتراکیها,مشابه تمام اقوام کوچ نشین دیگر است.از اجداد خودما که از سیبری به فلات ایران مهاجرت کردند و کوچ نشینانی که بسیار قبلتر ازاین تاریخ مصر را تصرف کردند و سلسه ایی جدید بنا نهادند و آشوریها که سرزمین میان رودان را متصرف شدند و در قرون بعد,مغولها که تمام آسیا و قسمتی از اروپا را متصرف شدند.شاید دوتراکیها و میل وافر آنها به غارت و عدم تمایل ایشان به تصرف زمین,آنهارا اسب سالارانی جنگجو نگه داشت تا دنریس استورم بورن,تابو عبور از آب شور و مسموم را بشکند و آنهارا به وستروس ببرد.

نویسنده: شهرام_ماروین

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی